Mikulášskeho turnaja ČSFA sa zúčastnili aj majstri Rakúska

Športovou, presnejšie futbalovou udalosťou roka 2010 na JUHu (a predpokladám, že aj v celých Malackách) sa stal futbalový turnaj detí do 7 rokov, ktorý sa uskutočnil na ZŠ Štúrova na našom JUHu. Turnaj sa uskutočnil 5. decembra 2010 o 12:00 h.

Top udalosťou sa tento turnaj stal vďaka účasti mužstva SK Rapid Wien U7, ktoré vôbec prvý krát v histórii prišlo hrať na Slovensko. Je preto veľkým úspechom Československej futbalovej akadémie na čele s prezidentom Jánom Kubovičom, že prišli práve k nám na JUH do Malaciek.

Kto je SK Rapid Wien U7?

SK Rapid Wien U7 je 32 násobným majstrom Rakúska, 14 x víťaz Rakúskeho pohára, 3 x víťaz Rakúskeho Superpohára, 1 x finalista Európskeho pohára PVP. Medzi legendy Rapidu patria Antonín Panenka – bývalý reprezentant Československa, Hans Krankl – najlepší strelec Rapidu a Oto Baric – najúspešnejší tréner v histórii. SK Rapid je najúspešnejším klubom Rakúska, ktorý hrá v súčasnosti Európsku ligu.

Je to teda veľmi kvalitné družstvo, s ktorým si chcú zmerať sily mnohé európske futbalové kluby. Malackému ČSFA (a tým aj mnohým deťom z JUHu) sa to podarilo!

Mikuláš, čo nám dáš

Tento turnaj mal ešte jeden dôležitý prívlastok, bol mikulášsky. Súťažiace deti a aj ich rodičia po ukončení turnaja spoločne oslávili okrem nádherného športu aj sviatok Svätého Mikuláša.

Pozvánka do Viedne

Turnaj sa odohrával vo vysokom tempe. Majstrovstvo SK Rapidu Wien U7 a našich štyroch družstiev (2003, 2004, 2005 a výber ČSFA) obdivovali a skandovaním odmeňovali desiatky fanúšikov. Kvalitu turnaja potvrdil aj hlavný a medzinárodný rozhodca Česko – Moravského fotbalového svazu Jaroslav Gála ako aj tréneri SK Rapid Wien p. Heichinger a p. Cipps, ktorí pozvali na budúci rok družstvá ČSFA do tréningového centra mládeže SK Rapid Wien, kde si zahrá ČSFA niekoľko zápasov s ich mužstvami z Viedne. Deti z ČSFA boli zároveň pozvané na návštevu Hanappi štadiónu.

Výsledky turnaja

Pravdou, je, že takýto štadión v Malackách (a vôbec ani na Slovensku) nemáme (32 tis. divákov). Pravdou však tiež je, že sa naše deti z ČSFA na turnaji nestratili, čo dokazujú aj samotné výsledky Mikuláškeho turnaja ČSFA 2010:

  1. SK Rapid Wien “A”
  2. ČSFA 2003
  3. ČSFA 2004
  4. SK Rapid Wien “B”
  5. ČSFA 2005
  6. Výber ČSFA

Gratulujeme všetkým súťažiacim ďeťom a držíme im palce aby zažili ešte veľa ďalších športových úspechov.

Ďakujeme všetkým

V mene organizátorov turnaja ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a pomohli s jeho organizáciou. Ďakujeme preto trénerom pánovi Mangerovi, Mošovskému, Piškovi, Danihelovi a pani Lukešovej, vedúcim mužstiev pani Žáčkovej, Polákovej, Jursovej a pánovi Višváderovi. Mikulášovi pánovi Rišovi, anielovi slečne Veronike Provazníkovej a čertom Timei Klimčíkovej s kamarátkou. Za prípravu balíčkov pre deti ďakujeme pani Halcinovej a Mangerovej.

Naše poďakovanie tiež patrí Fanklubu ČSFA pani Koreničovej, Spustovej, Fajtákovej a Slobodovej. Výsledkovému servisu pánovi Spustovi, maskotovi ČSFA pani Bielikovej, fotografovi pánovi Kríkovi, kameramanovi pánovi Bielikovi, bufetárom Paťovi Polákovi a pani Polákovej a samozrejme všetkým divákom a rodičom.

Dôležité poďakovanie patrí sponzorovi podujatia majiteľovi spoločnosti Simba Megaschop pánovi Andrejovi Halahijovi.

Teším sa na ďalší podobný turnaj našich detí na našom JUHu. A možno znova ako moderátor turnaja ;) .

Galéria fotiek (Martin Kríko):

Pridaj komentár